Terroryści na moście. - modrzewie8

Modrzewiowy Dom
Agnieszka & Robert Soleccy
59-610 Wleń
Modrzewie 8
Przejdź do treści
Menu

Terroryści na moście.

galerie foto

W siódmą rocznicę zamachów na World Trade Center, władze powiatu lwóweckiego przeprowadziły ćwiczenia sprawdzające współdziałanie Straży Granicznej, Służby Ochrony Kolei, Straży Pożarnej, WPR, GOPR i Pogotowia Ratunkowego w działaniach kryzysowych.
Pierwszą cześć ćwiczeń przeprowadzono we Wleniu. Strażacy z OSP we Wleniu i zawodowi strażacy ze Lwówka Śl. mieli okazję zapoznać się z budowa i przećwiczyć składanie zapór wodnych na małym moście nad Bobrem. Wleń, od chwili gdy został otoczony wałem przeciwpowodziowym ma dwa newralgiczne miejsca gdzie zachodzi konieczność stosowania takich zapór. Pierwsze to most przez który prowadzi droga na pole namiotowe i kilku domostw leżących po prawej stronie Bobru. Druga zapora znajduje się na lokalnej drodze prowadzącej na Osiedle Południowe tuż przy końcu odgrodzenia zakładu opiekuńczo- leczniczego elżbietanek.
Druga część ćwiczeń została przeprowadzona na malowniczym moście nad jedną z zatoczek Jeziora Pilchowickiego. Scenariusz zakładał, że terroryści opanowali i porwali pociąg przewożący niebezpieczne materiały. W wyniku działania jednostek antyterrorystycznych skład został zatrzymany na kolejowym moście spinającym brzegi niewielkiej zatoczki jeziora . W wyniku krótkotrwałych walk pomiędzy terrorystami, a żołnierzami jednostki antyterrorystycznej Straży Granicznej, doszło do pożaru wagonów. Pożar uniemożliwiał wycofanie się żołnierzy, maszynisty i rannych terrorystów wzdłuż torowiska, wobec czego zaszła konieczność ewakuacji z mostu na łodzie WOPR. Niestety,brzegi jeziora są bardzo strome, a górzysty i mocno zalesiony teren wokół jeziora uniemożliwiał dojazd karetki pogotowia ratunkowego w pobliże miejsca wydarzenia. Ranni i zostali przewiezieni pod kamienna zaporę i z stamtąd wciągnięci na koronę zapory. Tam już czekały karetki pogotowia, które szybko przewiozły poszkodowanych do szpitala.

Na szczęście podczas ćwiczeń nikomu się nic złego nie stało, wybito tylko szybę w jednym z wagonów.
Wróć do spisu treści