Pałac Ksiażęcy - modrzewie8

Modrzewiowy Dom
Agnieszka & Robert Soleccy
59-610 Wleń
Modrzewie 8
Przejdź do treści
Menu

Pałac Ksiażęcy

Okolice
Pałac położony jest po prawej stronie Bobru w miejscu gdzie główny trakt prowadzący z Jeleniej góry do Lwówka odbijał w kierunku Złotoryji. Jego historia sięga czasów późnego średniowiecza i została dokładnie opisana przez obecnego Właściciela na stronie  http://www.palacwlen.pl/ Stanowił on siedzibę rodów posiadających pobliskie dobra ziemskie tj dawnej wsi Gościradz, Grzęba i Modrzewie. W  1921r doszło tu do podwójnego morderstwa nieletniej dziedziczki i jej kuzynki. Wydarzenia odbiły się dość głośnym echem w Niemczech i stały się kanwą powieści kryminalnych, niestety fałszujących prawdziwy przebieg tej tragedii. Również i o tym można dokładnie przeczytać na podlinkowanej stronie.
Po wojnie pałac przechodził typowe koleje losu dla tego typu budowli. Doprowadzony do kompletnej ruiny o mało co nie został rozebrany. Dzisiaj dzięki wytrwałości i zaangażowaniu właściciela odzyskał dawny blask
i urodę. Od kilku lat w drugi wrześniowy wekend w pałacu organizowane są Europejskie Dni Dziedzictwa w czasie których można obejrzeć ciekawe wystawy oraz wysłuchać interesującuch wykładów z histori najblizszych okolic.


Wróć do spisu treści